01.

KAHVE

Daha çok ekvator bölgesi Amerika'da yetişen kaliteli çekirdeklerden harmanlanıp kavrulan Arabica türü olan Türk kahvesi, Kaleiçi Saray'da tarihi dokuya ve damak tadına uygun olması için kuşaktan kuşağa aktarılan taş değirmen yardımıyla öğütülür. Çok ince öğütülen bir tür Türk Kahvesi genelde bir cezve ile su; isteğe bağlı olarak şeker ilave edilerek pişirilir. Özel fincanlarda ikram edilir , köpüklü olması tercih edilmektedir. Kahve; Anadoluya ilk geldiğinde önce Saray mutfağında sonra ise halkın da mutfağına girince itibarlı misafirlere ikram edilmeye başlandı. Osmanlı Döneminde , İstanbul'a gelen elçilerin vesilesiyle Avrupa'ya sonra da tüm dünyaya Türk kahvesi olarak yayıldı. Bu geleneğin, Denizli'de tarihi bir lokasyonda temsilcisi olmak için çabalamaktayız.

02.

KURUYEMİŞ

Dükkanımızda meşhur Denizli leblebesinden ayçekirdeğine, kahveden fıstığa her şey taze kavrulur ve müşterilerimize sunulur. Taze, kaliteli ve doğal ürünlerimizin kavruluşu sırasında çevresinde yaydığı kokular tadının güzelliğine dair küçük bir ipucu iken güleryüzlü çalışanlarımızın size ikramları da hem aklınızda hem gönlünüzde yer edecek. Kuruyemiş ve kuru meyveler; protein, vitamin, karbonhidrat ve mineralleri bol miktarda içlerinde ihtiva etmektedirler. Vücut direncini artırmada yardımcı besin kaynaklarından olup çoğunlukla kilo sorunu olanlar için doktorların ve diyetisyenlerin de tavsiye ettiği günlük yenebilir atıştımalıklar olarak revaçtadırlar. Kilo vermenin yanısıra sağlıklı kilo almak için de kuruyemiş ve kuru meyve tavsiye edilir.

03.

ŞEKERLEME ve LOKUM

Lokumdan bonibona, özel helvalardan çikolataya kadar birçok çeşide ev sahipliği yapan Kaleiçi Saray markamızda; ayrıca draje, pestil, cevizli sucuk, pişmaniye, cezerye, mevlana şekeri, renkli naneli şeker, susamlı akide şekeri gibi onlarca ürün türü raflarda yerini almaktadır. Doğum, doğum günü, evlilik ve nişan gibi özel günleriniz öncesinde, tasarım ekibimiz sadece size özel tasarımlarla en kısa sürede istediğiniz şablonu yaratır ve çikolata , kolonya ya da şekerleme kutularına bunları yansıtır. Mutluluğunuzu paylaşırken size özel bir şey ortaya çıkarmanın mutluluğunu yaşarız.

04.

BAHARAT

Doğadaki çeşitli bitkilerin kurutulmasıyla hayata gelen baharat, aromalarıyla yemeklere lezzet katarken damak tadına da hitap etmektedir. Sağlığımıza da oldukça faydalı olan baharatlar; grip, nezle gibi hastalıklardan korunmak için kullanılabilmektedir ve aynı zamanda uyku düzenleyici ve iştah açıcı bir işlev göstermektedir. Acı, tatlı, ekşi gibi farklı tatlara sahip olup pul biber, isot, kimyon, sumak, kekik, karabiber, kırmızı toz biber ve köfte baharatından; bitki çaylarına, macun ,pekmez ve özel karışım bitkilerden organik arı ürünlerine oldukça fazla çeşitlilik göstermektedir.

Yalnızca sevdiğiniz bir şeyle uğraşırsanız gerçekten başarılı olabilirsiniz. Amacınız para kazanmakla sınırlı olmamalıdır. Bunun yerine arzularınızın peşinden gitmeli ve hayallerinizdeki işi öyle iyi yapmalısınız ki etrafınızdaki insanlar gözlerini sizden bir an bile alamasınlar.

Maya Angelou

SAYILARLA SARAY

Kaleiçi Saray'da bir kapıdan girip sadece diğerinden çıkışın mümkün olduğu ve bize mesai arkadaşı olan müşterilerimizin kıymeti paha biçilemezdir. Bizi biz yapan; her köşesinde bir hatıranın koktuğu, sıcacık yuvamız olan dükkanımız,yıllar da geçse, işimizin bize verdiği mutlulukla harmanlanmış bir yerdir. Her gün tazelerimizin kokusu Kaleiçi’ni doldururken, önünden geçenleri içeriye davet eder ve sevenlerimizin yüzüne yansıyan bir gülümseme bizi daha çok çalışmak ve müşterilermize daha iyisini sunmak için fazlasıyla kamçılamaktadır. Yanda yer alan rakamlar belki sembolik değerler taşımakla birlikte hissetiklerimiz bu sayılarla ifade edilemeyecek kadar yoğundur.

1000

MUTLU MÜŞTERİ

1001

ÇEŞİT

45

GEÇEN YIL

12

PERSONEL